Ziņas no lauka – maijs

Pavasaris šogad nāca lēni. Sējumi šajā laikā ir piedzīvojuši ilgstošu stresu, ko radīja aukstums, sausums un pēdējo nedēļu salnas.
SIA Elagro Trade agronomi iesaka saimniekiem īpaši rūpīgi izvērtēt miglojumus un to sastāvu (tvertnes maisījumus), lai radītu maksimāli mazāko papildu stresa ietekmi uz augiem.
Vidzemē situācija uz laukiem ir bēdīga – nereti vērojams rapsis ar saplaisājušiem kātiem, vietām augi ir nolūzuši. Ļoti jācer, ka rapsis saņemsies un dzīs sānu zarus. Pašreiz ir jādod laiks augiem atgūties no laikapstākļu ietekmes.
Salnu naktis kaitējušas arī Latgales tīrumiem. Īpaši bojāti kviešu un rapša sējumi ir kūdrainajās un smilšainajās augsnēs. Mūsu agronomi novērojuši, ka tieši hibrīdo rapšu šķirnes šobrīd izskatās visvairāk cietušas. Puspunduru šķirnes uz lauka izskatās cerīgāk.
Kurzemē un Zemgalē lauki lēnām sāk izlīdzināties un izskatīties vienādāki. Rapsis jau sāk ziedēt. Kviešiem lapu gali apsaluši, tomēr izskatās, ka sala bojājumi ir nenozīmīgi. Pašreiz noris miglošanas darbi ar fungicīdiem un herbicīdiem.
Silto laiku esam sagaidījuši, tagad vajadzīgs lietus, lai augi var atgūties un priecēt mūs ar skaistām vārpām un pākstīm rudenī.