Ziņas no lauka – jūlijs

Latvijas laukos aizvadīts graudu audzēšanas cikls, kurā ir ļoti trūcis mitrums visas sezonas garumā. Agronomi un zemnieki negribīgi izsaka minējumus, kāda būs raža. Par spīti prognozēm, kas nav iepriecinošas, zemnieki ir apņēmības pilni strādāt tālāk. Katrs lēmums par minerālmēslu iegādi vai graudu cenu fiksāciju tiek pieņemts ļoti izsvērti un piesardzīgi.
Šobrīd uz lauka kombaini kuļ gatavos ziemas miežus. Sausajos, smilšainākajos laukos graudiem ir zema tilpummasa. Tīrumos, kuros izaugušas klāt jaunās vārpiņas, graudiem ir diezgan liels mitrums, jo ir daudz zaļo graudu.
SIA Elagro Trade agronomi atzinīgi vērtē ziemas miežu “Dakota” šķirni, jo par spīti šīs sezonas negatīvajai laikapstākļu ietekmei šķirnes graudiem ir laba tilpummasa un augsta ražība.
Pārējās graudu kultūras un rapsis vēl briest un jācer, ka tas nelielais lietus, kas ik pa brīdim kādam laukam noskalo putekļu kārtu, dos kādu pozitīvu ietekmi arī ražai.
Vērojot šī brīža laikapstākļus, masveida ražas novākšanas sezona sāksies augusta sākumā.
Graudu elevatori ir gatavi jaunajai darba sezonai. Īpašs lepnums par mūsu graudu pieņemšanas punktu Skultē, ko šogad izdevies pilnībā atjaunot.
Lauksaimniekiem novēlam izturību un pozitīvu noskaņojumu visā ražas novākšanas laikā!