ZIŅAS NO LAUKA – APRĪLIS

Agrais pavasaris ir aktīvs darba cēliens mūsu lauksaimniekiem. Tīrumos tiek veikta augsnes apstrāde, mēsloti un migloti ziemas sējumi, kā arī tiek sētas vasaras kultūras – zirņi, pupas, kvieši, mieži un auzas.

Joprojām laukos ir liels mitrums – tas kavē daudzu ieplānoto darbu ritumu, tomēr arī laikapstākļi pieturas salīdzinoši vēsi, tādēļ termiņi netiek kavēti.
Ziemas kviešu lauki ir skaisti un saņēmuši pirmo papildmēslojuma (slāpekļa) devu. Būtu nepieciešams veikt miglojumu ar regulatoru, tomēr nedrīkst to sasteigt, jo tiek solītas naktis ar stiprām salnām.

Ziemas nelabvēlīgo laikapstākļu ietekmē (kailsals un lielais mitrums) šogad ļoti cieta ziemas rapšu sējumi. Daudzi rapšu lauki tiek pārsēti ar kviešiem un auzām. Izdzīvojušajos rapšu tīrumos jau ir uzkaisīts pirmais papildmēslojums un veikti pirmie miglojumi pret smecernieku.

Lauksaimnieki, kuri nezāles migloja rudenī, šobrīd var lepoties ar tīriem un skaistiem laukiem, savukārt, tie, kuri to nepaspēja izdarīt, cenšas atrast laiku, lai to izdarītu tagad. Mūsu agronomi uzsver, ka ļoti svarīgi ir nezāles miglot jau rudenī.

Aicinām lauksaimniekus konsultēties pie mūsu agronomiem par aminoskābju un dažādu citu papildmēslojumu izmantošanu, lai šajā laikā, kad augi ir mazi, tie spētu veiksmīgi attīstīties, saņemot barības vielas ātri un pietiekamā daudzumā.