Tuvojoties pavasarim, atsākas rosība lauksaimniekiem. Laikam paliekot siltākam, augos atsākas veģetācijas periods un  zemniekiem aktuāla sāk kļūt minerālmēslu izkliedēšana uz lauka, lai, ātrāk augiem varētu iedot nepieciešamās vielas attīstībai.

Augos veģetācija atsākas, ja diennakts vidējā gaisa temperatūra vismaz piecas dienas sasniedz plus piecus grādus.

Latgales reģiona agronoms Raimonds uzsver, ka ir jāievēro Ministru kabineta noteikumi Nr. 834,  “Prasības ūdens, augsnes un gaisa aizsardzībai no lauksaimnieciskās darbības izraisīta piesārņojuma”. Noteikumi paredz minerālmēslus neizkliedēt uz vēl sasalušas, pārlieku mitras vai ar sniegu pārklātas augsnes. Slāpekli saturošos minerālmēslus neizkliedē ziemājos laika periodā no 15.oktobra – 15.martam, savukārt, pārējos kultūraugos un zālājos no 15.septembra - 15.martam.

Daudzviet sniegs no laukiem ir nokusis, un ir redzamas ziemas sala atstātās sekas. Dažos novados Latgalē agrajos ziemāju sējumos tiek pamanītas sniega pelējuma un izsalšanas pazīmes. Šogad izteiktāk, nekā citus gadus ir redzami arī meža zvēru postījumi. Agronoms prognozē, ja būs vējains un sauss pavasara sākums, pelējuma skartie ziemāji atdzīvosies, jo saknes ir dzīvas, tikai auga virszemes daļa ir bojāta. Līdz ar to, svarīgi ir laicīgi lietot papildmēslojumu!

 

Raimonds Klaucāns (SIA Elagro Trade tirdzniecības pārstāvis /konsultants Latgalē). T: 22111731