Situāciju laukos DR Kurzemē komentē Santa Feldmane (Elagro Trade tirdzniecības pārstāve/ konsultants Kurzemē).

DR Kurzemes lauksaimnieki, tāpat kā lielākoties visur citur Latvijā, ar nepacietību gaida pavasari un nemierīgi lūkojas kalendārā, termometrā aiz loga, laika ziņu prognozēs kā arī kaimiņu pagalmos un tīrumos.

Nepacietīgākie ir mēģinājuši iebrist pārmitrajos laukos, lai palūkotos, kā ziemāji ir pārziemojuši, vai ir jau kādas veģetācijas atjaunošanās pazīmes. Jā, ir vietas, kur var novērot  pirmās baltās saknītes, bet tā nav vispārējā tendence. Veģetācija atjaunojas, ja vidējā diennakts gaisa temperatūra vismaz 5 dienas ir ap +5°C grādiem. Šobrīd tā vēl nav. Ja pa dienu iesilst līdz +4...+6°C grādiem, tad naktis tomēr vēl ir vēsas +1...+3°C  grādu robežās.

Pirmās baumas, ka kaimiņi ir jau bijuši uz lauka ar pirmo slāpekļa papildmēslojuma devu, par laimi izrādījās tikai baumas. Jo saprātīgākie tomēr vēlreiz kalendārā pārliecinājās, ka ir tikai pats marta sākums un laika prognozes sola, ka mīnusus termometra stabiņos tomēr vēl redzēsim. Pēdējā rekordsiltā februāra diena varbūt raisīja šaubas, bet tās diezgan veiksmīgi izkliedēja bagātīgais lietus, kas laukus ir padarījis neizbrienami dubļainus.

Par kailsalā cietušiem sējumiem, kad temperatūra bija zem -15...-17°C un pūta nežēlīgais austrumu vējš , varu teikt, ka vietām ir cietuši vēlā termiņā sētie ziemas kvieši 'Skagen', bet atkal, tie ir atsevišķi lauki, nevis vispārējās iezīmes.

Šobrīd saimniekiem aktuālākie darbi ir tehnikas savešana darba kārtībā, lai bez aizķeršanās un pārsteigumiem varētu sākt pirmos pavasara darbus.

FOTO no Latvijas laukiem pavasarī 2017 skatīt ŠEIT